ONLİNE SANAT GALERİLERİ

Evden birçok şeyi yapabildiğimiz bu dönemde online sanat galerilerinde gezebilir koleksiyonları ve sergilere bakabilir aynı zamanda online müzayedelere katılabilirsiniz. Günümüz teknik altyapı imkanları bize bu imkanları sağlamaktadır.

Evden çıkamadığımız bu günlerde hayatımızdaki dizitalleşme gün geçtikçe artıyor. Teknoloji ve teknik alt yapının artmasıyla oturduğumuz yerden bir tuşla normal hayatta neler yapabiliyorsak normal hayatta neler yapabiliyorsak onları tekrar yapabiliyor olmaya başladık. Sekteye uğraması beklenen sanat galerilerinin ve fuarlarının bu süreçten yara alması beklenmekteydi ama aksine teknik altyapıyla birlikte bu zorlu sürece çok çabuk adapte olmayı başardı. Ya zaten var olan galeri siteleri ziyaret sayıları arttı yada yeni siteler kuruldu.

Ne yapılır bu sitelerde?

Sanat galeri siteleri sanatın tüm alanları ve bu alanlardan sanatçıları sanat severler ile buluşturmaktadır. Resim, fotoğraf, çizim, heykelcilik, obje ve baskı sergileri ziyaret edebilirsiniz. Bu sitelerde gezinmenin dışında hoşunuza giden sanat eserini satında alabilir ve hatta gezindiğiniz siteye göre kafanızda belirlediğiniz yada olmasını istediğiniz bir eserin siparişini verip kendiniz için yaptırabilirsiniz.

  gallerymak.com, sanetgezgini.com, morkaftan.com, nisartgallery.com ve benzeri sitelerde gezinerek sanattan uzak kalmamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir